Вишиванки жіночі і чоловічі схеми на Мегаоберіг

У піст головне не їсти один одного

 

Богові потрібен не наш шлунок, а серце. Як і нам, простим смертним. Тому ніяк не погоджуюсь з  думкою, що шлях до серця чоловіка пролягає через шлунок.

Роблячи безглузді речі, ми отримуємо безглузді думки, ідеї, і таке ж безглузде життя. Як остерегтись?  Моя Вам порада:  «Вишивайте!» Відволікає,  заспокоює, приносить задоволення…  і зараз саме час за вишиванку взятись.

Символи обереги у вишиванках

Не треба шукати відомостей, коли українці одягали ту чи іншу вишиванку. Вони здебільшого суперечливі. Та й у власне українських сорочках теж бажано розбиратися. Адже сьогодні мало хто знає, що наші предки носили різні сорочки в піст і на свята.  Вишиванка – це святковий одяг. Кожного дня українці носили «буденки», вишиванки вдягали на свята.

Оскільки в піст не відбувалося жодних гулянь і весіль, то, приміром, на Лівобережній Україні в цей період не носили сорочок, вишитих червоним, бо він як найактивніший колір життя збурює життєву енергію. А під час посту, навпаки, слід налаштуватися на моління, тож убиралися в білий, коричневий і чорний кольори.

Вишиванка Борщівська

Що таке піст сьогодні не потрібно пояснювати нікому. А от своє бачення цього таємного ритуалу спробую донести до Вас.

  • Піст має бути не тільки правилом, а й потребою… І кожен сам відчуває потребу у пості, або відсутність такої. Піст – це насамперед покаяння, а не утримування від їжі чи веселощів. Якщо не збираєшся каятися, не варто починати й постити – марна трата здоров’я. Тому краще -вишивай!
  • Не хлібом єдиним живе людина!  І взагалі, менше  думай про їжу. Якою банальною не здавалась б нам ця істина, Великий піст – це не зміна режиму харчування. Вегетаріанці ніколи тваринної їжі не їдять – їх це не наближує до Бога, ані віддаляє від нього. А щоб про їжу не думати – вишивай!
  • Не треба постити напоказ, але й відступати від посту при першій ліпшій нагоді не добре. «Приходь у гості ввечері!» – просить знайомий. «З’їж шматочок курки, а то я ображуся!» – впрошує господиня дому. Тут можна навіть повагою до господарів прикритися, тільки це буде лукавство: звичайнісіньке догоджання, яке аж ніяк не пов’язане з любов’ю до ближнього. Ми повинні не тільки самі поважати ближніх, а й прагнути, щоб нас і наші переконання поважали. Найчастіше люди розуміють ввічливі пояснення. Колега із задоволенням пригостить тебе з нагоди посту картоплею з грибами і не відчує жодного дискомфорту, якщо ти попередиш його завчасно.
  • Вихваляння постом чи непостом – це погано! «Я пощу, а ти в цей час…», або навпаки: « І що воно тобі дасть,  той піст…» Тому хочеться згадати з дитинства наказ вихователів у дитячому садку: «Дивись у свою тарілку!». Це особиста справа кожного… Краще вишивай у піст!
  • Головний заклик у цьому контексті: без фанатизму! Постів ще буде багато, а організм у вас один. Як казав Митрополит Володимир: “У піст головне не їсти один одного”. Тому вишивайте у піст, щоб від гріха подалі!

«Значення посту полягає не у стриманості від їжі, а в усуненні гріхів. І хто обмежує піст тільки стриманістю в їжі, той властиво безчестить його. Ти постиш? Докажи це мені своїми ділами! Якими скажеш ділами? Коли побачиш бідного, дай милостиню. Коли маєш ворога примирися! Коли побачиш свого друга щасливим, не завидуй! Коли побачиш гарну жінку, пройди мимо! Хай постять не тільки уста, але слух, зір, ноги, руки, та всі члени нашого тілаЩо за користь, коли ми стримуємося від птиць і риби, а гриземо і з’їдаємо братів».  (За словами Св. Йоана Золотоустого)

вишиванки жіночі

 Великодній  піст – час покути, що підготовляє людину до зустрічі найголовнішого християнського свята, свята Воскресіння Господнього. Він передбачає не лише обмеження в їжі та духовне вдосконалення, а й певні види життєдіяльності. Зокрема, основним заняттям для жінок у дні посту здавна було виготовлення полотна та одягу з нього для сімейних потреб. Жінки і дівчата масово вишивали. Адже, за віруваннями, речі, зроблені в цей час, несли в собі величезну оберегову енергетику.  Не баріться і Ви. Вишити вишиванку, коли досвіду крою і шиття сорочки не має, також можливо.   Вам пропоную сорочки заготовки вишиванок , про які можете прочитати у статті  «Заготовки під вишиванку»

вишити вишиванку

Якраз в період Великого посту, усі намагаються піти до сповіді, отже беруться за роботу з чистим серцем та думками, без жодних затаєних образ у душі. А це впливає на ту, закодовану у вишиванці, інформацію, яка супроводжуватиме її власника упродовж усього життя. Про це я згадувала у статті «Вишиванка – оберіг своїми руками».  Тому не гаймо часу. У піст краще вишивати, а не їсти один одного!

Цікаве по темі:

Зберегти

Зберегти

У піст головне не їсти один одного обновлено: Лютий 10, 2019 автором: Лариса

3 thoughts on “У піст головне не їсти один одного”

  1. Щиро дякую за гарну тему))) З Вашої легкої руки і теплих слів розкроїла і розпочала вишивати нову вишиванку))))

  2. Я минулого року, якраз у піст, вишивала чоловічу сорочку і, напевно, на підсвідомому рівні обрала схему, де переважав чорний колір. Підсвідомість велика сила. Дякую за цікаву статтю. Треба і цьогоріч вишиванку вишити. Дякую, що спонукаєте.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *