Про 8 березня

Весна полягає не тільки у святі 8 Березня, а набагато більше в тих, хто нас оточує, хто нас обіймає, цілує і головне, наскільки смачні ці поцілунки. Добре знаючи це, чоловіки поводяться незвично, а часом навіть абсурдно. Створюється враження, що вони знають, чого від них чекають, але роблять навпаки. І за це ми їх любимо.

8 Березня і тюльпаниУ весни немає законів.  Це щось незрозуміле. Це саме життя. Вона змушує вашу душу вийти зі схованки. І тоді…  понеслось… так запахло весною, що аж в голові запаморочилося.

Хочете знати про що думаю на рахунок 8 Березня? Все дуже просто! В цей день я не радію своєму рівноправ’ю з чоловіками,  а я  хочу, щоб мені дарували квіти, відкривали двері і подавали пальто…  До речі, я навіть пальто з цього приводу купила…. Хочу каву в ліжко,  хочу не бігти на кухню,  хочу гарне плаття і нові панчішки…  і ще на море хочу,  на лижі  і в сауну…  А так… більше нічого не хочу… хіба ще…

А якщо серйозно,  то неспокійно мені. Творчий безлад в голові і сум’яття,  пройшов перший тиждень весни. І саме ця пора року найчастіше приносить  зміни в нашому житті.  Так і є. Про особисте мовчатиму,  а от про суспільне життя напишу кілька слів..

У нас зміни на “краще” йдуть із такою швидкістю, що ніщо не встигає прижитися.  Руйнуємо,  але не будуємо.   Так уже влаштоване наше життя, що ми щасливі, або нещасні лише передчуттям змін, а не самими змінами.

Святкування 8 Березня опинилося під загрозою: Український інститут національної пам’яті опублікував текст законопроекту. Якщо його приймуть, 8 Березня – Міжнародний жіночий день – більше не буде вихідним.

Я спробувала з’ясувати, що діється з міжнародним жіночим святом в Україні.  Автори законопроекту кажуть, що ніхто не скасовує 8 Березня, після 7-го буде 8 Березня — Міжнародний жіночий день. І наголошують, що мова йде про те, що згідно з їхньою пропозицією 8 Березня втратить лише статус вихідного дня,  бо не українське, не традиційне воно…

Календар свят в Україні“Відповідно до проекту, визначаються такі категорії: державні свята (робочі й неробочі), традиційні свята (неробочі), скорботні дні, професійні свята і пам’ятні дати, які є робочими днями”, – зазначають в постанові.

  • То чому Новий рік 1січня у календарі є? Хіба це свято більш традиційне, ніж 8 Березня? І не лише це мені видається дивним…
  • Замість вихідного дня 8 березня пропонується встановити державне свято і вихідний Шевченківський день (9 березня). А хіба один Шевченко приймав участь у становленні української державності? У нас уже були кумири, день народження яких знали всі, від малого до великого. Не годиться применшувати роль інших постатей, не святкуючи їхніх днів пам’яті…  Добре, свято так свято. А чому вихідний?  Значно більший ажіотаж біля квіткового кіоску 8 Березня, ніж 9. Невже на наступний рік все зміниться,  і ми побіжимо всі разом покладати квіти до пам’ятника Кобзарю? Не сприйміть за зухвальство. Я аж ніяк не хочу применшити роль Великого Тараса. Я просто аналізую факти довкола 8 Березня. Коли настрій у людей святковий 8 чи 9 Березня? Чому йти проти емоцій? Саме вони ж є  підгрунтям святкового дня.
  • Замість 1-2 травня – запровадити у другу п’ятницю вересня День сім’ї як вихідний день. Знову безглуздя. А як бути самотнім, у кого немає сім’ї?  Що вони святкуватимуть? “Чим друга п’ятниця вересня прославилась? Руйнуємо не створивши.  День солідарності трудящих повністю за змістом відповідає  своїй назві. Городньо-польові роботи н6а початку травня завжди у розпалі. Люди трудяться. І вихідні дні є дуже доречними. За демонстрації, що проводились в радянські часи, уже ніхто й не згадує.
  • Вихідний день 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (це свято залишається державним) перемістити на 8 травня – День пам’яті та примирення.  Навіщо? Що зміниться? Абсурд!

Однак поки законопроект не прийнятий в Верховній Раді. Не піднімаю даремно галасу! Не закликаю до дискусії. Я про  8 Березня хотіла свої роздуми висловити і все…

Трішки історії… У 1910 році на Міжнародній конференції жінок-соціалісток в Копенгагені, Клара Цеткін виступила з пропозицією про святкування Міжнародного жіночого дня 8 Березня, яке прозвучало, як заклик до всіх жінок світу включитися в боротьбу за рівноправ’я. Хто вона?

Клара Цеткін
Жити у Парижі, та ще й на Монмарті. Звучить спокусливо, романтично, вишукано. Але точно не для Клари Цеткін. Животіти у маленькій квартирці, працювати репетитором та прачкою. Не дуже романтично мабуть. А там ще й двоє дітей, хворий чоловік. Особливо тяжко стало, коли Осип Цеткін помер. Клара лишилася сама зі своїми синами, і від повної бідності її врятувала…політика. і нове кохання…

Міжнародний жіночий день 8 Березня з перших років Радянської влади став державним святом. У 1965 році 8 березня в СРСР стало вихідним днем. А в 1977 році свято стало дійсно міжнародним – ООН прийняла резолюцію 32/142, закликавши всі країни проголосити 8 Березня днем боротьби за жіночі права – Міжнародним жіночим днем. Існував і його святковий ритуал. Цього дня на урочистих заходах держава звітувала перед суспільством про реалізацію державної політики у відношенні жінок. Поступово Міжнародний жіночий день в країні загубив своє політичне забарвлення.

Цей  день – 8 Березня, цілком присвячений жінці. Його популярність наростає і зміцнюється протягом останніх ста років. Ви подивіться на наших милих жіночок та дівчаток, прийшла весна й вони розквітли. Чоловіки стурбовані, бігають між квітковими рядами, вибирають для своїх половинок квіти. Хіба ж це погано? Та не думайте ви про давнє політичне підґрунтя свята, думайте, що прийшла весна, природа відроджується, а разом з нею й ми – мами, дочки, сестри, бабусі, співробітниці, чуйні подруги…

Зустрічаю закиди на кшалт:  « 8 Березня країна агресор святкує,  тому відміняймо!» А що робити з Паскою,  Різдвом,  Новим роком? Давайте і їх відмінимо. Побутує і така думка: « Вихідний – 9-го в самий раз після свята. А 8-го на роботі точно працювати ніхто не буде. Виходить два дні. Я за перенесення вихідного!» Як вам такі трактування?

Свято жінок було ще у стародавньому Римі. Існував день, в який вільно народжені жінки отримували подарунки від своїх чоловіків, а рабині мали щось на зразок вихідного – господині будинку дозволяли їм в цей день відпочивати. Чим не день солідарності жінок!  Чому ж нас позбавляють свята? А День матері у травні?- скажете ви.   Проте не усім судилося матерями стати. Навіщо зачіпати за живе тих,  кому і так не солодко? Яке свято обрати для них? Не треба зводити роль жінки лише до материнства.

Підсніжники

Жіночі свята – це добра традиція, поширена по всьому світу. І свят, присвячених жінкам у світі  існує чимало. Згідна, щоб подякувати жінкам за красу і ніжність, які вона вносять у світ, зовсім необов’язково чекати свята. Адже жінка залишається жінкою кожен день свого життя, а значить, заслуговує щоденної любові та поваги.  І ще…  найвищі показники тесту IQ (в тестах на читання, швидкість сприйняття і асоціативне мислення) належать жінкам. Цікаво, що жінка краще бачить в темряві. Крім цього, у жінок набагато краще розвинений периферичний зір, і вони з легкістю сприймають побачене ними в цілому. Крім того, у жінок більше смакових рецепторів, ніж у чоловіків.  І…   все решта –  це також ми:  і скандали,  і плітки, і інтриги…  Ой…  це я трішки переборщила. Пробачте. Залиште нам свято і  не залишайте  без належної уваги щодня.

 Трішки історії… Муссоліні мав психологічний комплекс стосовно того, що Італія є  країною, де традиційний  післяобідній відпочинок – невід’ємна частина життя італійців. Як можна спати, коли купа справ?! Він хотів, аби всі знали, що для нього післяобіднього відпочинку не існує. З цієї причини він наказав установити у своєму кабінеті лампу, яка б проектувала його профіль на вікно. Так він хотів довести перехожим, які зводили очі на фасад Палацу Венеції, що глава держави постійно на сторожі.

Натомість Вінстон Черчіль, прем’єр-міністр Великобританії, перш ніж прийняти важливе рішення, дозволяв собі добру годину хорошого відпочинку. І він був серед переможців у війні!

Напрошується висновок: «Щоб отримати найкращі результати,  потрібно усе вміло поєднувати». Весну, жінку, квіти і вишиванки…  Ой…  Знову весняним вітром відволікло…

8 Березня і донечка

Сьогодні про вишиванки – жодного слова! Якщо цікавлять,  то статті відповідні читайте. Бо без вишитої сорочки,  як і без жінки,  ані туди,  ані сюди.

Зберегти

Зберегти

Зберегти