Голки з тупим кінцем

Підбір голки для вишивання

Куди голка, туди й нитка.
—… куди чоловік, туди й жінка. (Укр. прислів’я.)

  Як на мене,  то друга частина прислів’я – неактуальна сьогодні.  Зупинюсь лише на першій…

Хочу вишити сорочку. Без чого не обійдусь – це без голки! Стежку для нитки прокладе саме вона.

Голка для вишиванняГолки вишивальніГолочки вишивальніГолки для вишиванняЗупинюсь детальніше на голці, яку використовую при роботі .

  • Перш за все, моя голка для вишивання має тупий кінчик. Так чином, вона акуратно розсуває волокна канви і не захоплює нитки, вже накладеного раніше хрестика або стібка.
  • По – друге, її вушко є досить великим, щоб я з легкістю могла протягнути три нитки одночасно, а, крім того, велике вушко голки захищає нитку від перетирання в процесі роботи.

 

  • По-третє, моя голка  коротка для зручності. Довжина голки, на мою думку, залежить від особистих вподобань вишивальниці. Мені зручніше вишивати короткою голкою (до 3см), ніж довгою.

 

Якість голки для вишивання

Якісні голки виготовляються з високовуглецевої сталі. Завдяки хромуванню поверхні і нанесенню золотого шару на вушко, вони мають прекрасний зовнішній вигляд і довго служать. Стежте, щоб у вушку голки не було маленьких зазубрин. Це брак і таку голку можна відразу викинути, бо голка з таким дефектом псує нитку, розпушує і рве її.  А вже чи позолочене воно,  чи ні – не так важливо.

Зберігання голок

Будь яка голка зроблена із металу, а метал при взаємодії з вологою (яка є на наших пальцях) окислюється, тому голка може втратити свій блиск і навіть може поскрипувати. Щоб запобігти цьому, можна періодично змінювати голку та зберігати голки в сухому місці.

Вибір розміру голки

Так, для канви Aida11 підходить  голки 22 або 24, відповідно тканинам Aida14-16 рекомендуються голки номерів 22, 24, 26, для тканини Aida18-20 голки  голки 24 або 26, і канві Hardanger22 підходять голки з номером 28. Але не завжди ми знаємо номер канви або номер голки. Мені не раз доводилось підбирати до канви розмір голки, що називається “на око”. Якщо я правильно підберу товщину голки, після виведення її через тканину не буде залишатися й сліду.

Щоб раз і назавжди вирішити для себе питання по голках для вишивання, я придбала набір з голками різних розмірів. І спробувала… Найчастіше в роботі я використовую голки з позолоченим вушком № 24 і 26  не більше 3 см в довжину.

У своєму арсеналі я маю зо два десятки голок, але два роки поспіль користувалась однією. До речі,  нею я вишила рушник і п’ять вишиванок. По-перше, голка, не будучи “фірмовою”, зі своїм завданням справилась чудово. По-друге, чула я, що рідним людям сорочки однією голкою вишивати треба, щоб купки тримались.  І мені це вдалось! 

На шостій сорочці , а це була вишиванка для людини дуже хорошої, але  не з нашої сім’і, у голки відламалось вушко.  Отаке буває…

Позолочене вушко у голках

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Цікаве по темі:


Про те, якими голками користуєтесь, пишіть у коментарях.  Якщо бажаєте поділитись цією інформацією з друзями, то натисніть на кнопки нижче. Щиро дякую.

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Підбір голки для вишивання обновлено: Лютий 8, 2017 автором: Лариса