Про 8 березня

Весна полягає не тільки у святі 8 Березня, а набагато більше в тих, хто нас оточує, хто нас обіймає, цілує і головне, наскільки смачні ці поцілунки. Добре знаючи це, чоловіки поводяться незвично, а часом навіть абсурдно. Створюється враження, що вони знають, чого від них чекають, але роблять навпаки. І за це ми їх любимо.

8 Березня і тюльпаниУ весни немає законів.  Це щось незрозуміле. Це саме життя. Вона змушує вашу душу вийти зі схованки. І тоді…  понеслось… так запахло весною, що аж в голові запаморочилося.

Хочете знати про що думаю на рахунок 8 Березня? Все дуже просто! В цей день я не радію своєму рівноправ’ю з чоловіками,  а я  хочу, щоб мені дарували квіти, відкривали двері і подавали пальто…  До речі, я навіть пальто з цього приводу купила…. Хочу каву в ліжко,  хочу не бігти на кухню,  хочу гарне плаття і нові панчішки…  і ще на море хочу,  на лижі  і в сауну…  А так… більше нічого не хочу… хіба ще…

А якщо серйозно,  то неспокійно мені. Творчий безлад в голові і сум’яття,  пройшов перший тиждень весни. І саме ця пора року найчастіше приносить  зміни в нашому житті.  Так і є. Про особисте мовчатиму,  а от про суспільне життя напишу кілька слів..

У нас зміни на “краще” йдуть із такою швидкістю, що ніщо не встигає прижитися.  Руйнуємо,  але не будуємо.   Так уже влаштоване наше життя, що ми щасливі, або нещасні лише передчуттям змін, а не самими змінами. 8 Березня має втратити  статус вихідного дня,  бо не українське, не традиційне воно…

Трішки історії… У 1910 році на Міжнародній конференції жінок-соціалісток в Копенгагені, Клара Цеткін виступила з пропозицією про святкування Міжнародного жіночого дня 8 Березня, яке прозвучало, як заклик до всіх жінок світу включитися в боротьбу за рівноправ’я.

Міжнародний жіночий день 8 Березня з перших років Радянської влади став державним святом. У 1965 році 8 березня в СРСР стало вихідним днем. А в 1977 році свято стало дійсно міжнародним – ООН прийняла резолюцію 32/142, закликавши всі країни проголосити 8 Березня днем боротьби за жіночі права – Міжнародним жіночим днем. Існував і його святковий ритуал. Цього дня на урочистих заходах держава звітувала перед суспільством про реалізацію державної політики у відношенні жінок. Поступово Міжнародний жіночий день в країні загубив своє політичне забарвлення.

Хто вона? Клара Цеткін…

Клара Цеткін

Жити у Парижі, та ще й на Монмарті. Звучить спокусливо, романтично, вишукано. Але точно не для Клари Цеткін. Животіти у маленькій квартирці, працювати репетитором та прачкою. Не дуже романтично мабуть. А там ще й двоє дітей, хворий чоловік. Особливо тяжко стало, коли Осип Цеткін помер. Клара лишилася сама зі своїми синами, і від повної бідності її врятувала…політика. і нове кохання...

Цей  день – 8 Березня, цілком присвячений жінці. Його популярність наростає і зміцнюється протягом останніх ста років. Ви подивіться на наших милих жіночок та дівчаток, прийшла весна й вони розквітли. Чоловіки стурбовані, бігають між квітковими рядами, вибирають для своїх половинок квіти. Хіба ж це погано? Та не думайте ви про давнє політичне підґрунтя свята, думайте, що прийшла весна, природа відроджується, а разом з нею й ми – мами, дочки, сестри, бабусі, співробітниці, чуйні подруги…

Зустрічаю закиди на кшалт:  « 8 Березня країна агресор святкує,  тому відміняймо!» А що робити з Паскою,  Різдвом,  Новим роком? Давайте і їх відмінимо. Побутує і така думка: « Вихідний – 9-го в самий раз після свята. А 8-го на роботі точно працювати ніхто не буде. Виходить два дні. Я за перенесення вихідного!» Як вам такі трактування?

Свято жінок було ще у стародавньому Римі. Існував день, в який вільно народжені жінки отримували подарунки від своїх чоловіків, а рабині мали щось на зразок вихідного – господині будинку дозволяли їм в цей день відпочивати. Чим не день солідарності жінок!  Чому ж нас позбавляють свята? А День матері у травні?- скажете ви.   Проте не усім судилося матерями стати. Навіщо зачіпати за живе тих,  кому і так не солодко? Яке свято обрати для них? Не треба зводити роль жінки лише до материнства.

Підсніжники

Жіночі свята – це добра традиція, поширена по всьому світу. І свят, присвячених жінкам у світі  існує чимало. Згідна, щоб подякувати жінкам за красу і ніжність, які вона вносять у світ, зовсім необов’язково чекати свята. Адже жінка залишається жінкою кожен день свого життя, а значить, заслуговує щоденної любові та поваги.  І ще…  найвищі показники тесту IQ (в тестах на читання, швидкість сприйняття і асоціативне мислення) належать жінкам. Цікаво, що жінка краще бачить в темряві. Крім цього, у жінок набагато краще розвинений периферичний зір, і вони з легкістю сприймають побачене ними в цілому. Крім того, у жінок більше смакових рецепторів, ніж у чоловіків.  І…   все решта –  це також ми:  і скандали,  і плітки, і інтриги…  Ой…  це я трішки переборщила. Пробачте. Залиште нам свято і  не залишайте  без належної уваги щодня.

 Трішки історії… Муссоліні мав психологічний комплекс стосовно того, що Італія є  країною, де традиційний  післяобідній відпочинок – невід’ємна частина життя італійців. Як можна спати, коли купа справ?! Він хотів, аби всі знали, що для нього післяобіднього відпочинку не існує. З цієї причини він наказав установити у своєму кабінеті лампу, яка б проектувала його профіль на вікно. Так він хотів довести перехожим, які зводили очі на фасад Палацу Венеції, що глава держави постійно на сторожі.

Натомість Вінстон Черчіль, прем’єр-міністр Великобританії, перш ніж прийняти важливе рішення, дозволяв собі добру годину хорошого відпочинку. І він був серед переможців у війні!

Напрошується висновок: «Щоб отримати найкращі результати,  потрібно усе вміло поєднувати». Весну, жінку, квіти і вишиванки…  Ой…  Знову весняним вітром відволікло…

8 Березня і донечка

Сьогодні про вишиванки – жодного слова! Якщо цікавлять,  то статті відповідні читайте. Бо без вишитої сорочки,  як і без жінки,  ані туди,  ані сюди.

Зберегти

Зберегти

Зберегти