Про 8 березня

Весна полягає не тільки у святі 8 Березня, а набагато більше в тих, хто нас оточує, хто нас обіймає, цілує і головне, наскільки смачні ці поцілунки. Добре знаючи це, чоловіки поводяться незвично, а часом навіть абсурдно. Створюється враження, що вони знають, чого від них чекають, але роблять навпаки. І за це ми їх любимо.

8 Березня і тюльпаниУ весни немає законів.  Це щось незрозуміле. Це саме життя. Вона змушує вашу душу вийти зі схованки. І тоді…  понеслось… так запахло весною, що аж в голові запаморочилося.

Хочете знати про що думаю на рахунок 8 Березня? Все дуже просто! В цей день я не радію своєму рівноправ’ю з чоловіками,  а я  хочу, щоб мені дарували квіти, відкривали двері і подавали пальто…  До речі, я навіть пальто з цього приводу купила…. Хочу каву в ліжко,  хочу не бігти на кухню,  хочу гарне плаття і нові панчішки…  і ще на море хочу,  на лижі  і в сауну…  А так… більше нічого не хочу… хіба ще…

А якщо серйозно,  то неспокійно мені. Творчий безлад в голові і сум’яття,  пройшов перший тиждень весни. І саме ця пора року найчастіше приносить  зміни в нашому житті.  Так і є. Про особисте мовчатиму,  а от про суспільне життя напишу кілька слів..

У нас зміни на “краще” йдуть із такою швидкістю, що ніщо не встигає прижитися.  Руйнуємо,  але не будуємо.   Так уже влаштоване наше життя, що ми щасливі, або нещасні лише передчуттям змін, а не самими змінами. 8 Березня має втратити  статус вихідного дня,  бо не українське, не традиційне воно…

Трішки історії… У 1910 році на Міжнародній конференції жінок-соціалісток в Копенгагені, Клара Цеткін виступила з пропозицією про святкування Міжнародного жіночого дня 8 Березня, яке прозвучало, як заклик до всіх жінок світу включитися в боротьбу за рівноправ’я.

Міжнародний жіночий день 8 Березня з перших років Радянської влади став державним святом. У 1965 році 8 березня в СРСР стало вихідним днем. А в 1977 році свято стало дійсно міжнародним – ООН прийняла резолюцію 32/142, закликавши всі країни проголосити 8 Березня днем боротьби за жіночі права – Міжнародним жіночим днем. Існував і його святковий ритуал. Цього дня на урочистих заходах держава звітувала перед суспільством про реалізацію державної політики у відношенні жінок. Поступово Міжнародний жіночий день в країні загубив своє політичне забарвлення.

Хто вона? Клара Цеткін…

Клара Цеткін

Жити у Парижі, та ще й на Монмарті. Звучить спокусливо, романтично, вишукано. Але точно не для Клари Цеткін. Животіти у маленькій квартирці, працювати репетитором та прачкою. Не дуже романтично мабуть. А там ще й двоє дітей, хворий чоловік. Особливо тяжко стало, коли Осип Цеткін помер. Клара лишилася сама зі своїми синами, і від повної бідності її врятувала…політика. і нове кохання...

Цей  день – 8 Березня, цілком присвячений жінці. Його популярність наростає і зміцнюється протягом останніх ста років. Ви подивіться на наших милих жіночок та дівчаток, прийшла весна й вони розквітли. Чоловіки стурбовані, бігають між квітковими рядами, вибирають для своїх половинок квіти. Хіба ж це погано? Та не думайте ви про давнє політичне підґрунтя свята, думайте, що прийшла весна, природа відроджується, а разом з нею й ми – мами, дочки, сестри, бабусі, співробітниці, чуйні подруги…

Зустрічаю закиди на кшалт:  « 8 Березня країна агресор святкує,  тому відміняймо!» А що робити з Паскою,  Різдвом,  Новим роком? Давайте і їх відмінимо. Побутує і така думка: « Вихідний – 9-го в самий раз після свята. А 8-го на роботі точно працювати ніхто не буде. Виходить два дні. Я за перенесення вихідного!» Як вам такі трактування?

Свято жінок було ще у стародавньому Римі. Існував день, в який вільно народжені жінки отримували подарунки від своїх чоловіків, а рабині мали щось на зразок вихідного – господині будинку дозволяли їм в цей день відпочивати. Чим не день солідарності жінок!  Чому ж нас позбавляють свята? А День матері у травні?- скажете ви.   Проте не усім судилося матерями стати. Навіщо зачіпати за живе тих,  кому і так не солодко? Яке свято обрати для них? Не треба зводити роль жінки лише до материнства.

Підсніжники

Жіночі свята – це добра традиція, поширена по всьому світу. І свят, присвячених жінкам у світі  існує чимало. Згідна, щоб подякувати жінкам за красу і ніжність, які вона вносять у світ, зовсім необов’язково чекати свята. Адже жінка залишається жінкою кожен день свого життя, а значить, заслуговує щоденної любові та поваги.  І ще…  найвищі показники тесту IQ (в тестах на читання, швидкість сприйняття і асоціативне мислення) належать жінкам. Цікаво, що жінка краще бачить в темряві. Крім цього, у жінок набагато краще розвинений периферичний зір, і вони з легкістю сприймають побачене ними в цілому. Крім того, у жінок більше смакових рецепторів, ніж у чоловіків.  І…   все решта –  це також ми:  і скандали,  і плітки, і інтриги…  Ой…  це я трішки переборщила. Пробачте. Залиште нам свято і  не залишайте  без належної уваги щодня.

 Трішки історії… Муссоліні мав психологічний комплекс стосовно того, що Італія є  країною, де традиційний  післяобідній відпочинок – невід’ємна частина життя італійців. Як можна спати, коли купа справ?! Він хотів, аби всі знали, що для нього післяобіднього відпочинку не існує. З цієї причини він наказав установити у своєму кабінеті лампу, яка б проектувала його профіль на вікно. Так він хотів довести перехожим, які зводили очі на фасад Палацу Венеції, що глава держави постійно на сторожі.

Натомість Вінстон Черчіль, прем’єр-міністр Великобританії, перш ніж прийняти важливе рішення, дозволяв собі добру годину хорошого відпочинку. І він був серед переможців у війні!

Напрошується висновок: «Щоб отримати найкращі результати,  потрібно усе вміло поєднувати». Весну, жінку, квіти і вишиванки…  Ой…  Знову весняним вітром відволікло…

8 Березня і донечка

Сьогодні про вишиванки – жодного слова! Якщо цікавлять,  то статті відповідні читайте. Бо без вишитої сорочки,  як і без жінки,  ані туди,  ані сюди.

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Про 8 березня обновлено: Лютий 27, 2021 автором: Лариса

2 thoughts on “Про 8 березня”

  1. Мені завжди приємно читати Ваші вислови. Це як розмова з хорошою приятелькою. Бажаю, щоб ці “зустрчі” були на довгі роки. Щастя, натхнення Вам!!!

    1. Дякую. Багато речень набувають нового змісту після того, як проживемо їх…..У статті думок має бути більше, ніж слів. тому вони в мене коротенькі виходять.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *