Спадок нації, вишиті сорочки

Вишиванка – спадок нації

Для мене кожна вишита сорочка цінна своєю долею, а не поясненнями візерунку. Важливіше хто, де, як і кому вишивав, дарував, купував… Є дослідники, які говорять тільки про  знаки й символи. Насправді, сорочка — це більше, глибше, ширше .  За кожною – своя історія, своя доля, своя радість, свій смуток.

Такі думки навіяв документальний фільм про українську вишиванку «Спадок нації».   До болю прості речі, про які йде мова у фільмі, ворушать душу, навівають власні спогади і закарбовуються глибоко в пам’яті. Про фільм "Спадок нації" Спадок нації

Емоційним і навіть вражаючим є початок фільму. Як найбільший скарб, у 1947 році  вишиванки закопували у скринях, аби вберегти себе від заслання та переслідувань, а самі вишиті сорочки – від знищення.    Тоді для кожного вишиванка була великим багатством. Бо, щоб вижити у важкі часи, люди обмінювали свої вишиті сорочки на їжу.

З початком війни нас на Сході – люди потайки перевозили свої вишиванки з ДНР. Адже вишита сорочка – це окрема історія кожного. 

Автори фільму провели своє негласне дослідження української вишиванки. Надзвичайні історії очевидців, півтисячі сорочок і один код. Твій генетичний код… який єднає з минулим і простеляє шлях у майбутнє.

Леся Воронюк-Волошина, автор ідеї та сценарист; Олександр Ткачук, режисер фільму .  Місце зйомок фільму: Україна, Німеччина, Італія, Канада, ОАЕ, Росія.

Вишиванка наш спадок Схеми і сорочки під вишивку

В першій частині фільму  розповідається про етнографічне різноманіття регіонів нашого краю. Друга – це історії людей, в житті яких вишиванка відіграла доленосну роль. Вона  надихала їх, оберігала, ставала останньою надією чи порятунком.

Я ще раз переконалась, що вишиванка – це не просто річ, це щось набагато сильніше, це  МегаСимвол, це МегаОберіг, який  передавали і я передаватиму з покоління у покоління…  Вишиванка – спадок нації .

І ще один з важливих моментів…  Леся Воронюк у одному з інтерв’ю, на питання  журналістів: ” То ж як обрати свою першу вишиванку для себе?”, відповіла так: “Перш за все, душею. Приміряючи, відчувати, як ви в ній почуваєтесь. Це головне…” І я цілком згідна!

 

Цікаве по темі:

Свої враження  після перегляду фільму, пишіть у коментарях . Якщо у статті знайшли щось цікаве, то поділиться з друзями, натиснувши на кнопки нижче.

 

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Вишиванка – спадок нації обновлено: Січень 16, 2017 автором: Лариса

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *