Заготовки під вишиванку

Яку вишиванку вибратиЗаготовка під вишиванку хрестиком буває різною.Часто бачимо звабливу назву виробу: «сорочка з домотканого полотна». І таких вишиванок безліч і кругом. Цікаво?
Де це тільки, взялось того полотна стільки, і хто його вдома тче? Зазвичай, це звичайнісінька фабрична бавовна, ще й з домішками синтетики. Але це не страшно, у комбінованих тканин є свої переваги. Страшно те, що нас дурять!

Я знала і знаю, що цінні сорочки вишивають на маркізеті, батисті, льоні, чи справжньому домотканому лляному, або конопляному полотні. Як на мене, хотілось би сорочку з конопляного полотна. За відгуками – це груба, щільна тканина, але приємна на дотик і надзвичайно корисна для здоров’я, майже на 100% не пропускає ультрафіолетові промені, має охолоджуючий ефект,  вологовбирна, міцна, довговічна, при носінні, завдяки своїй грубоватості, здійснює легкий масаж шкіри. Але, щоб вишивати на ній потрібно: мати певний досвід, і з кравчинею, яка розкроїть сорочку , важливо не прогадати. Звісно, і полотно з чітким переплетенням знайти не легко.
фото заготовок вишиванок жіночихЧас проходив…  А за вишиванку я не бралась. І от одного разу, від своєї знайомої  я почула про бавовняні сорочки – заготовки під вишиванку. Побачивши чоловічу сорочку, вишиту на такій заготовці – я була в захопленні… Фасон відмінний. Можете ознайомитись із її докладним описом на сторінках “Заготовки вишиванок жіночих”  і  “Заготовки вишиванок чоловічих”.

Вищезгадана заготовка під вишиванку хрестиком має виткані місця під вишивку. Тому вишивати доводиться по канві. Акаунт приблизно 16.

Заготовки вишиванок чоловічих на http://www.megaoberig.com.uaВишивати на них одне задоволення! Якщо ви початківець у створенні вишиванки, то найлегшою для вишивання буде саме така сорочка…  Вишиваєте просто по канві, яка виткана спеціально в самій тканині. Отже,  сорочку під вишиванку я вирішила купити готову, вже зшиту. Це була заготовка під вишиванку хрестиком з витканими місцями для вишивання. 

Величезним плюсом свого вибору вважаю те, що сорочку я побачила вже в готовому вигляді, приміряла. Розробила схему саме під неї за своїм уподобанням.  Лише потім взялась за вишивання. Уявити вкупі розкроєну сорочку для мене важкувато.  Уявне в реальному житті часто є спотвореним!  І ще…  згадалось старе, подія 20-річної давності…  З розкроєної сорочки, я вишила колись лише один рукав. І так не зшила…  і так не побачила, що то мало бути. Тому віддала перевагу готовій зшитій сорочці.

Нагадую, я розказую, не які сорочки потрібно вибирати, а яку вибрала я для першої, другої, третьої, четвертої, п’ятої…  вишиванок . 

Вишиванки чоловічі і жіночі схеми на Мегаоберіг

Про складники тканини

Їх називають “бавовняні” сорочки. Але… Зупинюсь детальніше… Заготовка під вишиванку хрестиком, яку я пропоную,  класична суміш – бавовна і поліестер . Зустрічається частенько… Розглянемо переваги і недоліки кожного зі складників.

 • Бавовна добре носиться, зручна, еластична, має гарну поглинаючу здатність, добре переться, матеріал природного походження. Але.. Бавовняна тканина легко мнеться, сідає, з часом жовтіє на світлі.
 • Поліестер характеризується найвищою немнучкістю.  Він має дуже гарну стійкість до світла (виріб не пожовкне), є термостійким волокном, чудово чиститься та легко переться. По стійкості до стирання та вигинам поступається лише капроновому волокну. Однак поліестер має дуже низьку гігроскопічність, підвищену жорсткість. Він погано фарбується. Це добре,  якщо попадуть нитки для вишивання неякісні. Якщо линятимуть, фарба до нашої сорочки чіплятиметься погано.

Проаналізувавши інформацію,  я зупинила свій вибір на цих сорочках: Заготовки вишиванок жіночих   і  Заготовки вишиванок чоловічих .   Готова сорочка під вишивку опинилася в моїх руках…  І не шкодую. “Переваги” одного складника тканини, виправляють “недоліки”  іншого. Вишиванки мої добре носяться, майже не мнуться і перуться чудово.

Схема сорочки 02V Вишиванка жіноча Мегаоберіг megaoberig
Моя сорочка вишита на такій заготовці за схемою 02V

Про колір сорочки

Колір вишиванки для мене, однозначно, білий. Повагу до бiлого кольору можу пояснити тим, що бiлий чудово об’єднує усi кольори. Бiлий колiр усе вiдбиває та випромiнює. Тому найкраще одягтися у бiле, бо вся чужа енергетика та супротивна дiя буде негайно вiдбита назовнi, даючи цiлковитий захист i найкомфортнiшi вiдчуття. У бiлому кольорi люди найкраще себе почувають i найшвидше вiдновлюють свiй енергетичний потенцiал. Нашi предки це дуже добре знали, вiддаючи перевагу бiлим сорочкам.

 як вишити сорочку на http://www.megaoberig.com.ua
Фото з мережі

  Про малюнок на заготовці

Яка вона,  заготовка під вишиванку хрестиком ?

 • Готова сорочка під вишивку  може бути з малюнком, який нанесено на полотно. По ньому і вишивають. Якщо вишивати мальованки – мені довподоби. А коли хрестиком – мені видається дуже банально, без крихти творчості і креативу.
 • Заготовка під вишиванку хрестиком може бути і без малюнка. Такі мені більше подобаються. Це не постулат, це лише моя думка.

Щоб вишити сорочку, мені  потрібні:

 • готова, вже зшита, біла сорочка-заготовка з витканим місцем під вишивку,без малюнка,
 • бавовняне муліне DMC , або вовняна нитка,
 • вишивальна голка з тупим кінцем і довгим  позолоченим вушком,
 • хороший нитковтягувач (для зручності, бо я вишиваю в три ниточки)…
 • звісно, ще гарний настрій, натхнення, посидючість, бажання творити добро і…  щоб доба 48 годин тривала…

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Цікаве по темі:

 

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Заготовки під вишиванку обновлено: Березень 29, 2021 автором: Лариса

13 thoughts on “Заготовки під вишиванку”

 1. Скажіть будь ласка, у Вас можна купити схему вишивки?
  Сподобалась сорочка, що на хлопчику, темна.

  1. Так, звісно… Будь-яку зі схем, що розміщені на сайті http://www.megaoberig.com.ua, можете придбати… Схема для вишиванки пропонується або в електронному варіанті за 50грн.(кольорові і чорно-білі висилаю електронною поштою, а ви роздруковуєте самостійно), або паперовий варіант 80грн.(включає кольорові і чорно-білі схеми близько 20 аркушів формату А4)

 2. Скажіть будь ласка, пані Ларисо, а як вишивати рукави, коли сорочка вже зшита, а за схемою, наприклад має бути дуже зашитий рукав, чи зручно це? Хочу замовити у вас схему і заготовку під жіночу сорочку, тому цікавлюся. Але ще вагаюся між двома схемами 02 v і 06?!

 3. Скажіть будь ласка, пані Ларисо, а як вишивати рукави, коли сорочка вже зшита, а за схемою, наприклад має бути дуже зашитий рукав, чи зручно це? Хочу замовити у вас схему і заготовку під жіночу сорочку, тому цікавилися. Але ще намагаюся між двома схемами 02 v і 06?!

  1. На таких сорочках заготовках я вишила вже шість жіночих вшиванок. Незручність виникне у того, хто на п’яльцях вишиває. Тканину для вишивання рукава неможливо зап’ялити. Я вишиваю на руці. Незручностей не відчувала. Ліву руку в рукав сорочки запихала, то через горловину (а вона широка), то низом рукава (там гумка).
   З приводу вибору схем – тут слухайтеся свого внутрішнього голосу, що більше до душі припало… Замовлення можете оформляти на сайті, або в телефонному режимі, або в Facebook чи у Viber пишіть…

   1. Дуже дякую за вичерпну відповідь. Скажу чесно, я вишиваю лише через п’яльця, тому буду ще думати, мені важко буде, все таки краще було б, якби рукави були не зшиті. Успіхів вам, ви дуже надихаєте своїми роботами, ще раз вдячна!

 4. У заготовках сорочок для хлопчиків комірець ( не стійка) вишивається? Чи є там виткана частина під вишивку?

  1. Комірець в даній моделі сорочки – заготовки під вишиванку для хлопчика не вишивається, немає витканого місця, вишивається лише по накладній канві…

  1. Так, звичайно.
   На сторінці http://www.megaoberig.com.ua/shop/zagotovky-vyshyvanok-zhinochyh/ додайте товар у кошик. Після оформлення Вами замовлення, я зв’яжусь з вами по телефону, щоб уточнити деталі.
   Сорочка буде відправлена Новою поштою, або Укрпоштою (за Вашим бажанням):
   -“Новою поштою” – передоплата на картку Приватбанку, або післяплата при отриманні на пошті;
   -“Укрпоштою” – передоплата на картку Приватбанку.

 5. Вишивала на заготовках подібних до Ваших. Насправді дуже зручно, особливо коли нема часу чи можливості шити, або на подарунок, коли це сюрприз. Єдина проблема – підбір схеми (для мене це не проблема, але знаю, що людей це відлякує). Тому те, що Ви пропонуєте – насправді велика справа. Принаймні, я беру Вашу пропозицію собі на замітку, і раджу іншим.

  1. Щиро дякую, що відгукнулись… Цілком згідна з вами. Не всі ми вміємо сорочечку скроїти… а готові сорочки – це хороше рішення… Власними зусиллями і стараннями неймовірні речі виходять… хай не за правилами… хай не автентичні… але свої рідні, що зігрівають душу теплими спогадами, чи сподіваннями…

 6. Я наразі вишиваю лише картини, але хочу вишити сорочку. Прочитала Вашу статтю про заготовки. Яке щастя, що я з Вами познайомилась)) як щось дуже хочеш, то Бог скеровує)) Я на сьомому небі від щастя…. Буду вишивати сорочку на такій заготовці. Дякую.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *