У піст головне не їсти один одного

 

Богові потрібен не наш шлунок, а серце. Як і нам, простим смертним. Тому ніяк не погоджуюсь з  думкою, що шлях до серця чоловіка пролягає через шлунок.

Роблячи безглузді речі, ми отримуємо безглузді думки, ідеї, і таке ж безглузде життя. Як остерегтись?  Моя Вам порада:  «Вишивайте!» Відволікає,  заспокоює, приносить задоволення…  і зараз саме час за вишиванку взятись.

Символи обереги у вишиванках

Не треба шукати відомостей, коли українці одягали ту чи іншу вишиванку. Вони здебільшого суперечливі. Та й у власне українських сорочках теж бажано розбиратися. Адже сьогодні мало хто знає, що наші предки носили різні сорочки в піст і на свята.  Вишиванка – це святковий одяг. Кожного дня українці носили «буденки», вишиванки вдягали на свята.

Оскільки в піст не відбувалося жодних гулянь і весіль, то, приміром, на Лівобережній Україні в цей період не носили сорочок, вишитих червоним, бо він як найактивніший колір життя збурює життєву енергію. А під час посту, навпаки, слід налаштуватися на моління, тож убиралися в білий, коричневий і чорний кольори.

Вишиванка Борщівська

Що таке піст сьогодні не потрібно пояснювати нікому. А от своє бачення цього таємного ритуалу спробую донести до Вас.

 • Піст має бути не тільки правилом, а й потребою… І кожен сам відчуває потребу у пості, або відсутність такої. Піст – це насамперед покаяння, а не утримування від їжі чи веселощів. Якщо не збираєшся каятися, не варто починати й постити – марна трата здоров’я. Тому краще -вишивай!
 • Не хлібом єдиним живе людина!  І взагалі, менше  думай про їжу. Якою банальною не здавалась б нам ця істина, Великий піст – це не зміна режиму харчування. Вегетаріанці ніколи тваринної їжі не їдять – їх це не наближує до Бога, ані віддаляє від нього. А щоб про їжу не думати – вишивай!
 • Не треба постити напоказ, але й відступати від посту при першій ліпшій нагоді не добре. «Приходь у гості ввечері!» – просить знайомий. «З’їж шматочок курки, а то я ображуся!» – впрошує господиня дому. Тут можна навіть повагою до господарів прикритися, тільки це буде лукавство: звичайнісіньке догоджання, яке аж ніяк не пов’язане з любов’ю до ближнього. Ми повинні не тільки самі поважати ближніх, а й прагнути, щоб нас і наші переконання поважали. Найчастіше люди розуміють ввічливі пояснення. Колега із задоволенням пригостить тебе з нагоди посту картоплею з грибами і не відчує жодного дискомфорту, якщо ти попередиш його завчасно.
 • Вихваляння постом чи непостом – це погано! «Я пощу, а ти в цей час…», або навпаки: « І що воно тобі дасть,  той піст…» Тому хочеться згадати з дитинства наказ вихователів у дитячому садку: «Дивись у свою тарілку!». Це особиста справа кожного… Краще вишивай у піст!
 • Головний заклик у цьому контексті: без фанатизму! Постів ще буде багато, а організм у вас один. Як казав Митрополит Володимир: “У піст головне не їсти один одного”. Тому вишивайте у піст, щоб від гріха подалі!

«Значення посту полягає не у стриманості від їжі, а в усуненні гріхів. І хто обмежує піст тільки стриманістю в їжі, той властиво безчестить його. Ти постиш? Докажи це мені своїми ділами! Якими скажеш ділами? Коли побачиш бідного, дай милостиню. Коли маєш ворога примирися! Коли побачиш свого друга щасливим, не завидуй! Коли побачиш гарну жінку, пройди мимо! Хай постять не тільки уста, але слух, зір, ноги, руки, та всі члени нашого тілаЩо за користь, коли ми стримуємося від птиць і риби, а гриземо і з’їдаємо братів».  (За словами Св. Йоана Золотоустого)

вишиванки жіночі

 Великодній  піст – час покути, що підготовляє людину до зустрічі найголовнішого християнського свята, свята Воскресіння Господнього. Він передбачає не лише обмеження в їжі та духовне вдосконалення, а й певні види життєдіяльності. Зокрема, основним заняттям для жінок у дні посту здавна було виготовлення полотна та одягу з нього для сімейних потреб. Жінки і дівчата масово вишивали. Адже, за віруваннями, речі, зроблені в цей час, несли в собі величезну оберегову енергетику.  Не баріться і Ви. Вишити вишиванку, коли досвіду крою і шиття сорочки не має, також можливо.   Вам пропоную сорочки заготовки вишиванок , про які можете прочитати у статті  «Заготовки під вишиванку»

вишити вишиванку

Якраз в період Великого посту, усі намагаються піти до сповіді, отже беруться за роботу з чистим серцем та думками, без жодних затаєних образ у душі. А це впливає на ту, закодовану у вишиванці, інформацію, яка супроводжуватиме її власника упродовж усього життя. Про це я згадувала у статті «Вишиванка – оберіг своїми руками».  Тому не гаймо часу. У піст краще вишивати, а не їсти один одного!

Цікаве по темі:

Зберегти

Зберегти

Про вишиванку і про те, для чого потрібно зустрічатись

Вишиванки Роздольської Лариси

Вишиванка  не має рецепту… Кожен шукає її для себе з ароматом власних відчуттів …  Хіба потрібне якесь свято, щоб відчувати? Відчуття – це легке безумство, з грубим порушенням дурнуватих правил. Бо нам так подобається… Про вишиванку можна говорити багато. Скажу більше: про вишиванку можна і не говорити зовсім. Тепер спробую пояснити…
По-моєму, однією з неодмінних умов спілкування є можливість сидіти поруч. Просто сидіти і нічого не робити, нічого не говорити. Дивитися один на одного, або і не дивитися. Досить мовчки відчувати присутність один одного. Спілкування без таких відчуттів виглядає безглуздо. Так і з вишиванкою. Її достатньо одягнути, і відчути.  Відчуття у всіх будуть різними. Але вони обов’язково будуть!

Вищиванки Борщівські
Мої Соломія і Максим

Щоб були стосунки, має бути живе спілкування. Потрібно зустрічатись, а не сидіти в чаті…  Потрібно бачити один одного, торкатися, вдихати запах людини, а не висіти на телефоні, обговорюючи сторонніх людей і події кількарічної давності. Коли ви поряд, вам начхати на інших.
Бо у кожного з нас є такі слова, які треба виговорити обов’язково, в будь-який час дня і ночі, виговорити, щоб всередині перегоріло! От для чого треба зустрічатись…
Щось подібне відбувається, коли бачимо фотографії  вишиванок. Ми знаємо, що вони феноменальні. Це тільки розумом. Ми спантеличені…  Щоб відчути серцем, треба вживу побачити  і торкнутися. Шукайте таку змогу. Я вже розповідала про це на сторінці «Вишиванка – спадок роду».

З галереї Роксоляни Шимчук
Сорочки із Львівської етногалереї Роксоляни Шимчук

Вишиванки завжди надихають.  Мають щось у собі незбагненне. Інколи дивлюсь, ніби нічого особливого. А сорочка так і манить… А іноді, розшита і прибрана максимально, але ніби з бронзи, дорога і холодна…  Задумайтесь і прислухайтесь до себе. Пора прийшла вже і Вам за вишиванку братись.
Якщо ж вишиваночку собі самі справите, повірте, що позитивні емоції  вам гарантовані! Можливо, вам у пригоді стануть заготовки для вишиванок чоловічих і жіночих, які я пропоную. Придбати їх можете тут.

Інтернет -магазин заготовок для вишиванок

Повернусь до жіноцтва нашого. Без нас а ні туди, а ні сюди? Бо ж ми як мед! З одного боку – м’які та солодкі… А з іншого – як влип, то влип! Нам розуміння, уваги і підтримки треба…  І поговорити.

Про вишиванки, як і про стосунки можна говорити – не переговорити! Ось, наприклад:

 • Ти можеш бути в неї не першим, не останнім і не єдиним. Вона любила перед тим, як полюбила тебе. Але якщо вона любить тебе зараз, що ще не так? І з вишиванкою таке буває…  Ти вподобав саме її. Але до неї тобі подобалися десятки інших і після неї сподобаються ще якісь! Що не так?  Отака вона любов…
 • Вона не ідеальна, але ж ти теж, і ви обоє ніколи не будете ідеальними разом. Але якщо вона змушує тебе відчувати, тримайся за неї. Подібне спостерігаю, коли вишиванку стару розглядаю.  Вона далеко не ідеальна, але і я теж. Не хочу відпускати,  нам добре разом…
 •  Один одного ми вибираємо не випадково… Ми зустрічаємо тільки тих, хто вже існує в нашій підсвідомості. Отак і з вишиванкою.  Ми не одягнемо першу ліпшу!  У нас всередині є те сьоме чуття,  яке дасть вказівку чи пораду.
 • На жаль, пригнічені емоції не вмирають. Їх змусили замовкнути. І вони зсередини продовжують впливати на людину.  Таке ж можу сказати по вишиванку…  Впливає вона на мене, змінює,  перебудовує моє світобачення, навіть тоді,  коли не одягаю.
 • Знаєш, щоб отримувати і давати любов, тобі не потрібно бути довершеним. І… щоб вишити вишиванку, не потрібно бути вишивальницею мега класу.
 • Ти маєш право вирішувати, коли, де і з ким ти хочеш бути щасливим. Так і з вибором вишиванки. За тобою останнє слово. У тебе є право хотіти те, чого ти хочеш.
 • Ти маєш право говорити правду такою, як бачиш її ти. Ти можеш слухати, як інші сприймають світ, але тобі вирішувати – що є правда для тебе. Так, ти можеш бачити сотні вишиванок, але тобі вирішувати – котра вишиванка саме для тебе.

Заготовки вишиванок і схеми до них на http://www.megaoberig.com.ua

Коли я вишиваю, то практично весь час перебуваю в роздумах, це постійний діалог з собою. Про що тільки не переговорю з собою… А хочеться, щоб і співрозмовник був. Живий, реальний… Не чекайте свята, не шукайте приводу, зустрічайтеся і спілкуйтеся якомога частіше… Тоді нікому “не приступатиме” і  відчуватимете один одного. І буде у Вас все чудово, і житимете довго і щасливо.

Цікаве по темі:

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Час братись за вишиванку

«Йой!» – бойовий клич жіночої тривоги! Універсальний галицький алярм на всі випадки життя: чи то кицька м’ясо виїла, чи то війна почалась. Галицьке жіноцтво вживає йойкання замість моцних слів уживаних хлопами у подібних ситуаціях. І що «й-о-о-о-о-о-о-о-о-й» довший, то загрозливішою є небезпека…

Я не тривогу, я радість передаю так! Нарешті за улюблену справу можна взятись. Вечори довгі…  Ще все можна… Вишити жіночу вишиванку, чи потішити чоловіка свіжою вишитою сорочкою, чи дитині  сорочечку справити… Та чи готові ми до цього?

Час братися за вишиванку
Йооооооой! Свята скінчилися… Треба за вишаванку братися!

У чоловіках – не гроші приваблюють жінок, не раритетні автомобілі, не коштовності, не ресторани. Можу сказати більше… Зваблюють не могутність, багатство і елегантність. А те, що зробило чоловіка могутнім, багатим і елегантним. Це сила, якою наділений один і повністю позбавлений інший.

Те саме стосується і вишиванок. Не дорожнеча приваблює, не подіумний варіант,  не відомий бренд. Захоплює енергетична сила вишитої сорочки. Звісно, конвеєрні вишиванки машинного виробництва в цьому плані обділені. Мертва краса не потішить. Зрізані квіти, шуба зі шкірок норки…  Гарно, але сумно!  Тому обирайте життя. Прийшов час вишити жіночу вишиванку, чи чоловічу, чи  дитячу. Або всі разом узяті. І не бідкайтесь, що багато роботи, що всі хочуть вишиванку. Тіштесь, що є кому вишивати, є заради кого жити.

Народження моєї вишиванки.

Легко сказати, що не вмію вишивати. Чого нам тільки не доводилось робити. Пристрасне бажання вишити, вже саме по собі свідчить про наявність таланту. На сьогодні мережа переповнена інформацією про все. Запитайте у дядька Googlа.  І матимете цілий ряд статей, картинок і відео з детальним поясненням “Як вишити вишиванку”.  Врешті-решт, проводяться майстер-класи, курси різні.

Сидіти, і годинами вишивати – це, звичайно, не cвіже повітря, не пpавильнe харчування, не здоровий cон, але… Результат буде. Молекули емоцій Ваших увійдуть у кожен стібочок. Роками тішитимуть потім. У спадок залишаться дітям, онукам. Згадала про етногалерею “Спадок”, що у Тернополі. Кожна вишиванка,що є там – пречудова. А їх понад трьох сотень виставлено для огляду. Живі ще. Давні техніки і душа поєднані вміло.   Про них я  розповідала «Вишиванка – спадок роду».  Варта піти подивитись знову… Підзарядитись на молекулярному рівні, щоб знову вишити вишиванку.

Буковинські сорочки
Сорочки із етногалереї “Спадок”. Січень 2017.

Я зрозуміла, що всьому свій час. Вишивання сорочки – до цього треба дорости, дозріти і загорітися від іскри, яка жевріла десь глибоко всередині. Я тільки в 41  рік собі сорочку вишила. Таку,  яку захотіла. Чи хотіла скоріше? Так. Та якось не складалось. Незріла була, не готова. Не знала з чого почати. Але віднайшла свій шлях. Купила готову зшиту сорочку-заготовку під вишиванку. І ви тепер зможете такі «Сорочки заготовки для вишиванок» купити. Про них детальніше читайте на сторінці «Заготовки під вишиванку».  Розробила схему і взялась до роботи. Для початку – це ідеальне рішення.Як вишити жіночу вишиванку

Зваживши свої надбання і втрати, коли зважилась вишити жіночу вишиванку,  ділюсь своїми думками, які рояться в голові саме зараз:

 • Берись сорочку вишивати, коли починаєш довіряти своїй інтуїції. Тоді ти впевнено скажеш, що саме ця вишиванка, чи схема тобі подобається.  Без жодних пояснень.  Ти знатимеш, що це твоє, і все.
 • Ти готова до створення шедевру, якщо бачиш у когось посмішку, і вже знаєш, про що вона. З цієї маленької деталі тобі відомо, чим дихає твій співрозмовник. Так само ти знаєш, що сховано за стібочками та чудернацькими переплетеннями майбутнього виробу. Кинувши погляд, ти скажеш, чи зразки ці автентичні, чи просто копії скопійованого.
 • Ти дозріла, щоб носити вишиванку, якщо маєш свою правду, свої цінності. І хай тобі сотні раз вихваляють машинну вишивку, ти її не захочеш купити чи одягнути.
 • Перестань шукати абсолютну правду.  Приміряй все до себе.  Якщо не суперечить твоєму єству, то приймай. Так і сорочку,  шукай не ідеальну, а шукай свою.
 • Ти станеш володаркою вишиванки, якщо не соромишся перепитати, з’ясувати, якщо ти впевнена, що не все знаєш. Якщо ти хочеш пізнавати і вивчати далі,якщо відвідуєш майстер-класи, курси… чи «Школу Борщівської сорочки»… Тобі все вдасться!
 • Ти впораєшся з вишиванкою, якщо ти цінуєш свій час і даруєш  його лише вибраним людям.  Як і цінуєш свою працю. І складаєш їй відповідну вартість. Бо її оцінять лише люди знаючі.
 • Тобі під силу вишити сорочку, якщо ти легко відпускаєш не своє, бо знаєш, що поки воно з тобою, твоє не прийде,бо місце зайняте.  Так і у вишиванні, залишаєш одну техніку, переходиш до іншої. І вона вже стає твоєю.
 Майстер-клас Покусінських
Опановуємо нові техніки. Майстер-клас Покусінських у Борщеві. Вересень 2016.

Рано чи пізно,  приходить час, і ти розумієш все це. Тоді починаєш насолоджуватись і творити з душею, не відволікаючись. Ти не страждатимеш від того, що про тебе забули, що приділяють мало уваги. У тебе тепер є, чим зайняти себе. Тепер твої «кривдники» залишаться без уваги, бо тобі ніколи.

Вас можуть зацікавити такі статті:

Про життя дотепер я знаю все, чи… майже все, а ось, що буде далі… мені тільки належить дізнатися. Як будуть якісь новини – напишу! Якщо у Вас виникло бажання поділитись з  друзями моїми роздумами, тисніть кнопки, що розміщені нижче. Якщо у Вас є цікаві думки з цього приводу, пишіть коментарі.

 

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Вишиті сорочки і на Різдво гріють

 Вишиванки в нашому житті починають займати чільне місце. Вони супроводжують всюди. Найважливіші моменти, які попадуть у кадр, буду завантажувати cюди…
В період Різдвяних свят соціальні мережі  рясніють фотографіями українців у вишиванках. Дуже гарно! До флешмобу ми не долучалися.  Але ідея цікава. Стріти Різдво у вишитій сорочці! Чому б ні! До святої вечері збирається уся сім’я…  Чудова нагода сфотографуватись потім.  А коли стиль одягу однаковий, фотографії будуть неперевершені! Отже, Різдво ми стрічали у вишитих сорочках! Звісно, наш фотоапарат нам згодився.
 Вишиванки Святий вечір

“Хухати на долоньки” – звучить якось дивно, але як тепло! Нещодавно моя донечка  зайшла до мене у кімнату, а було холодно. Взяла мої руки і почала хухати на долоньки. Передати, що я відчула – неможливо. Тепло, яке огорнуло мене всю з голови до ніг! Такі прості речі роблять нас щасливими.

Вишиванки в свято

Щось подібне відчула, коли вишиванку одягла цьогоріч до святої вечері. Якесь дивне відчуття було…  Тепло і затишно! Мороз лютував, а мені на душі так любо було.  Зігріває вишита сорочка! Вишиваючи, я виконувала певну роботу, вколюючи і виколюючи голку. Я затрачала власну енергію… Не пропала вона – перетворилась у внутрішню енергію сорочки. Уроки фізики в шкільній програмі таки потрібні. Бо не змогла б я пояснити, чому вишита сорочка у Різдво гріє… Вісімдесят сім з половиною тисяч хрестиків…  Заряд сорочки досить великий.

Вишиванки для душі

Кожен з нас піклується про особисту гігієну. Як то є добре, після виснажливої праці, прийняти душ. З проточною водою не тільки бруд, а й втома забираються геть. Тіло наше стає чистим, а дух – бадьорим. Те, що гнітило, стає несуттєвим, покидає нас.

Душа і вишиванка

Щось подібне відбувається, коли вишиванку одягаю. Але не тіло чистим стає, а душа моя. Тривоги, сумніви покидають, коли гігієною свого світу внутрішнього починаю займатись.  Викидаю дурне і дріб’язкове. Від непотрібних речей треба звільнятись. Відпускаю тих, хто біль спричинює. Перестастаю шкодувати за втраченим. Бо знаю, що у вичищеній коморі душі тепер стало багато вільного місця, куди зможу складати скарби, що траплятимуться на моїй дорозі.

Святвечір у вишиванках

Уявіть ситуацію. Перед Вами – немовля, голеньке, ледь прикрите пеленкою. Ви мимоволі обов’язково посміхнетесь. Це щира посмішка. У Вас і очі заіскряться.  Його беззахисність вражає.  Ми бачимо народження нового життя. Перед нами початок чогось нового. Ми радіємо з цього. Посміхаючись, ми наче душу відмикаємо, ідемо на контакт.

Святий вечір у вишиванках

Щось схоже відбувається у період Різдва, коли очікуєм народження сина Божого, коли  покладаємо надію що все тепер буде добре, бо недоброго було вже достатньо. І одягаємо вишиванку, і посмішка з’являється, і віра. Беззахисні ми, але прикрите тіло сорочкою вишитою. Відкриті душі наші і очі сповнені надії.

Їмо пампушки у вишиванках

А скільки позитиву у наших діях і вчинках, коли ми у вишиванках. Це все, той заряд позитивний, що є у вишитій сорочці. Не вишиваю я, коли засмучена, чи коли гнітить щось. Отже, негативно заряджених частинок у моїх вишиванках не може бути. А позитивні емоції народжуються самі собою. І ці посмішки обов’язково щирі. І стає від них тепліше.

Вишиванки і кутя

Все вищесказане стосується  вишиванок, а не одягу, який декоровано вишивкою! Мертві базарні сорочки підійдуть для подіуму. Для життя нам потрібна не модельна зовнішність, а людина з душею. Так і з вишиванками! Вишита сорочка має мати свій потенціал, свою енергію. Вона має бути живою і легко вписуватись у життя, що нас оточує. Душу вкладаю у вишивку – це точно… бо люблю людей, яким вишиваю! Тому всім раджу… вишивайте самі, або людей хороших просіть… Енергетика такої сорочки буде дуже сильна… а у продажу – це мертві сорочки,  хоч і дуже гарні! Вибір за Вами!Вечеряєм у вишиванкахВишиванки, котрі перед Вами, вишивала  я сама. Повірте, зовсім нескладно! Якщо Ви вишивали картини, скатертини, серветки, то і з вишиванкою впораєтеся. Купила сорочку – заготовку чисту, без нанесеного малюнка, із витканиними місцями під вишивку. Творіть шедеври самі, а не йдіть за шаблонами. Детальніше з моделями заготовок під вишиті сорочки можете познайомитися у статті “Заготовка під вишиванку” і, якщо захочете, можете відразу придбати їх на сторінках “Заготовки вишиванок чоловічих” і “Заготовки вишиванок жіночих”. . Схеми для вишивання беріть довільні. До своїх вишиванок схеми я розробила за давніми візерунками, що знайшла в мережі . Вони у розділі “Схеми вишиванок”.

 

Вас можуть зацікавити такі статті:


 

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Сучасна українська вишиванка

Кажуть,  що парфуми – це приправа людини. А я скажу інше: «Сучасна українська вишиванка – це один із основних інградієнтів українця!»

Ви думаєте,  що час настав! Вам потрібна вишиванка? Як визначити, чи це так?  Коли мені справді щось потрібно…  я не можу нормально існувати без цього …   я постійно думаю про це….  я повсякденно прагну володіти цим… Гадаю,  так у кожного.

Сьогодні будь-хто може придбати вишиванку. Пропозиція велика. Вибирай до смаку. Проблема в тім, що індивідуальність загубилась. Якісь дуже схожі всі.

Боляче писати, але з Китаю їдуть, пливуть до нас українські вишиванки.  Не сотнями, тисячами пруть до нас. Про яку автентичність, про який спадок нації можна говорити…  Із болем в серці шукаємо пояснення і виправдання. Звісно, вартість такого виробу буде у разів 10-20 меншою, ніж вартість сорочки, вишитої майстринею вручну. Я і вишиванкою не насмілюсь назвати цей аксесуар одягу.

Тому про китайські вишиті сорочки я більш не писатиму. Бо ми вирішили, що нам потрібна українська вишиванка.Вибрати вишиванку важко

Якою має бути сучасна українська вишиванка достеменно  не знає ніхто. Поділюсь своїми роздумами.

По-перше,  вона має бути вишиванкою,  а не декорованим одягом. Тобто має бути вишита,  згідно природи самого нанесення вишивки на тканину (людиною, а не машиною),  згідно традицій і вірувань цього ремесла і саме цього типу одягу.

По-друге, якщо вона сучасна,  то має крокувати у ногу з часом. Бути зручною в носінні, адаптованою до сучасного ритму життя. У виготовленні можна застосовувати теперішні тканини і нитки.

По-третє, вона має бути українською. Вишитою в Україні,  українками для українців.  Передавати з роду в рід генетичний код нашої нації. Сучасна українська вишиванка має слугувати зв’язком минулого і сучасного. Щоб не було прогалин у нашому існуванні.

То яку вишиванку вибрати?  Вишиванка машинної, або ручної роботи. Спробуємо з’ясувати. Задаймо спершу собі кілька запитань:

 • Де я буду носити вишиванку?
 • Коли я буду одягати свою вишиту сорочку?
 • Що для мене є вишиванка?

Якщо ви міркуєте так:
«Вишиванка – моя прадавня мрія, мене зачаровують вироби ручної роботи»
«Я хочу мати свою  сорочку, схема, якої буде мені страшенно подобатись«»
«Вишиванка – це щось, що я не можу пояснити, воно живе в мені, воно жило в моїх предках, воно житиме у моїх дітях»
То вам підійде тільки  вишиванка ручної роботи.
Якщо ваші роздуми такі:
«Я хочу, як і всі, одягати вишиванку на свята»
«Мені подобається етнічний стиль одягу»
«Я хочу вишиванку, бо мій сусід вже має»
То ви сміло можете шукати собі сорочку з машинною вишивкою чи сорочку з тканинними аплікаціями.

Та це ще не все! Яку вишиванку вибрати? Вишиванки на полотні, чи з пришивними вставками? Знову стоїмо перед вибором:

 1. Сорочки, вишиті на полотні.
 2. Сорочки зі вставками.
 3. Сорочки, вишиті на полотні, що має  виткані місця під вишивку. (Такі заготовки для сучасної вишиванки можете побачити тут)
фото заготовок вишиванок жіночих
Заготовка для жіночої вишиванки
Заготовки вишиванок чоловічих
Заготовка для чоловічої вишиванки

 

 

 

 

 

 

 

Полотно – конопляна, лляна, бавовняна, а також штучна або шовкова тканина особливого переплетення. (Академічний тлумачний словник.)

Сорочки, вишиті на полотні – оригінальні, виглядають краще, ніж вишиванки зі вставкою, проте дуже дорогі. Сорочка зі вставкою дешевша і практичніша, бо вставку можна відпороти з однієї сорочки і вшити в іншу. Так  даємо нове життя старій сорочці .

Заготовки для сучасних українських вишиванок, що я пропоную поєднують в собі  характеристики попередніх двох видів. Придбати їх можете зайшовши на сторінки «Заготовки вишиванок чоловічих», «Заготовки вишиванок жіночих» і «Заготовки вишиванок дитячих»

Як бачите, я вибрала “золоту середину”! Вирішила вишити вишиванку за самостійно розробленою схемою, а  от сорочку під вишиванку купила  готову, вже зшиту, що має виткані місця під вишивку. Таким чином у мене вийшла сучасна українська вишиванка  ручної роботи третього типу. )))

Яку вишиванку вибрати – вирішувати вам.

Цікаве по темі:

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Якими критеріями керуєтесь при виборі сорочки заготовки під сучасну українську вишиванку,  пишіть у коментарях .
Щиро дякую.

 

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти