Заготовки під вишиванку

Яку вишиванку вибратиЗаготовка під вишиванку хрестиком буває різною.Часто бачимо звабливу назву виробу: «сорочка з домотканого полотна». І таких вишиванок безліч і кругом. Цікаво?
Де це тільки, взялось того полотна стільки, і хто його вдома тче? Зазвичай, це звичайнісінька фабрична бавовна, ще й з домішками синтетики. Але це не страшно, у комбінованих тканин є свої переваги. Страшно те, що нас дурять!

Я знала і знаю, що цінні сорочки вишивають на маркізеті, батисті, льоні, чи справжньому домотканому лляному, або конопляному полотні. Як на мене, хотілось би сорочку з конопляного полотна. За відгуками – це груба, щільна тканина, але приємна на дотик і надзвичайно корисна для здоров’я, майже на 100% не пропускає ультрафіолетові промені, має охолоджуючий ефект,  вологовбирна, міцна, довговічна, при носінні, завдяки своїй грубоватості, здійснює легкий масаж шкіри. Але, щоб вишивати на ній потрібно: мати певний досвід, і з кравчинею, яка розкроїть сорочку , важливо не прогадати. Звісно, і полотно з чітким переплетенням знайти не легко.
фото заготовок вишиванок жіночихЧас проходив…  А за вишиванку я не бралась. І от одного разу, від своєї знайомої  я почула про бавовняні сорочки – заготовки під вишиванку. Побачивши чоловічу сорочку, вишиту на такій заготовці – я була в захопленні… Фасон відмінний. Можете ознайомитись із її докладним описом на сторінках “Заготовки вишиванок жіночих”  і  “Заготовки вишиванок чоловічих”.

Вищезгадана заготовка під вишиванку хрестиком має виткані місця під вишивку. Тому вишивати доводиться по канві. Акаунт приблизно 16.

Заготовки вишиванок чоловічих на http://www.megaoberig.com.uaВишивати на них одне задоволення! Якщо ви початківець у створенні вишиванки, то найлегшою для вишивання буде саме така сорочка…  Вишиваєте просто по канві, яка виткана спеціально в самій тканині. Отже,  сорочку під вишиванку я вирішила купити готову, вже зшиту. Це була заготовка під вишиванку хрестиком з витканими місцями для вишивання. 

Величезним плюсом свого вибору вважаю те, що сорочку я побачила вже в готовому вигляді, приміряла. Розробила схему саме під неї за своїм уподобанням.  Лише потім взялась за вишивання. Уявити вкупі розкроєну сорочку для мене важкувато.  Уявне в реальному житті часто є спотвореним!  І ще…  згадалось старе, подія 20-річної давності…  З розкроєної сорочки, я вишила колись лише один рукав. І так не зшила…  і так не побачила, що то мало бути. Тому віддала перевагу готовій зшитій сорочці.

Нагадую, я розказую, не які сорочки потрібно вибирати, а яку вибрала я для першої, другої, третьої, четвертої, п’ятої…  вишиванок . 

Вишиванки чоловічі і жіночі схеми на Мегаоберіг

Про складники тканини

Їх називають “бавовняні” сорочки. Але… Зупинюсь детальніше… Заготовка під вишиванку хрестиком, яку я пропоную,  класична суміш – бавовна і поліестер . Зустрічається частенько… Розглянемо переваги і недоліки кожного зі складників.

 • Бавовна добре носиться, зручна, еластична, має гарну поглинаючу здатність, добре переться, матеріал природного походження. Але.. Бавовняна тканина легко мнеться, сідає, з часом жовтіє на світлі.
 • Поліестер характеризується найвищою немнучкістю.  Він має дуже гарну стійкість до світла (виріб не пожовкне), є термостійким волокном, чудово чиститься та легко переться. По стійкості до стирання та вигинам поступається лише капроновому волокну. Однак поліестер має дуже низьку гігроскопічність, підвищену жорсткість. Він погано фарбується. Це добре,  якщо попадуть нитки для вишивання неякісні. Якщо линятимуть, фарба до нашої сорочки чіплятиметься погано.

Проаналізувавши інформацію,  я зупинила свій вибір на цих сорочках: Заготовки вишиванок жіночих   і  Заготовки вишиванок чоловічих .   Готова сорочка під вишивку опинилася в моїх руках…  І не шкодую. “Переваги” одного складника тканини, виправляють “недоліки”  іншого. Вишиванки мої добре носяться, майже не мнуться і перуться чудово.

Схема сорочки 02V Вишиванка жіноча Мегаоберіг megaoberig
Моя сорочка вишита на такій заготовці за схемою 02V

Про колір сорочки

Колір вишиванки для мене, однозначно, білий. Повагу до бiлого кольору можу пояснити тим, що бiлий чудово об’єднує усi кольори. Бiлий колiр усе вiдбиває та випромiнює. Тому найкраще одягтися у бiле, бо вся чужа енергетика та супротивна дiя буде негайно вiдбита назовнi, даючи цiлковитий захист i найкомфортнiшi вiдчуття. У бiлому кольорi люди найкраще себе почувають i найшвидше вiдновлюють свiй енергетичний потенцiал. Нашi предки це дуже добре знали, вiддаючи перевагу бiлим сорочкам.

 як вишити сорочку на http://www.megaoberig.com.ua
Фото з мережі

  Про малюнок на заготовці

Яка вона,  заготовка під вишиванку хрестиком ?

 • Готова сорочка під вишивку  може бути з малюнком, який нанесено на полотно. По ньому і вишивають. Якщо вишивати мальованки – мені довподоби. А коли хрестиком – мені видається дуже банально, без крихти творчості і креативу.
 • Заготовка під вишиванку хрестиком може бути і без малюнка. Такі мені більше подобаються. Це не постулат, це лише моя думка.

Щоб вишити сорочку, мені  потрібні:

 • готова, вже зшита, біла сорочка-заготовка з витканим місцем під вишивку,без малюнка,
 • бавовняне муліне DMC , або вовняна нитка,
 • вишивальна голка з тупим кінцем і довгим  позолоченим вушком,
 • хороший нитковтягувач (для зручності, бо я вишиваю в три ниточки)…
 • звісно, ще гарний настрій, натхнення, посидючість, бажання творити добро і…  щоб доба 48 годин тривала…

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Цікаве по темі:

 

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Нитковтягувач

Спеціальний нитковтягувач

Побутова версія «нитковдягач»,  літературна «нитковтягувач»

Для чого він? І чи доцільним є його використання?
Мені шкода, що в добі лише 24 години… Тому не витрачаю  часу марно, користуюсь тепер нитковтягувачем! Він  допомагає мені без зайвих зусиль заправити нитку в голку.  Справжня знахідка!

Відразу зазначу, що придбати можете його на цій сторінці «Нитковтягувач металевий»

Протягування нитки в голку виглядає так:

Нитковтягувач металевий
1. Нанизую голку на гачок нитковтягувача.
Нитковтягувач в діїї
2. Зачіпаю гачком нитку, яку потрібно протягнути.
Зручний нитковтягувач
3. Знімаю легенько голку з гачка.
Чудовий нитковтягувач
4. Протягую голку і знімаю нитку з гачка.

 

Нитковтягувач – це спеціальний пристрій, який полегшує затягування нитки в голку.

Перед Вами нитковтягувач  для голок металевий, двосторонній з великим і малим вушком та гачками 3 мм/6 мм.

Звертаю Вашу увагу на те, що іноді трапляються неякісні голки: їх вушка неідеальні, мають нерівномірно звужені отвори з нерівностями. Обережно,  не смикайте, рухи мають бути плавними, щоб нитку не пошкодити.

Якщо голочка хороша, то – все гаразд. Нитковтягувач у мене завжди під рукою. Три ниточки муліне DMCв голку №24 заправляю легко і швидко. Іншим боком нитковтягувача, де гачок 6мм, користувалась, коли вовняною ниткою вишивала, для голки з дуже великим вушком.  Ниточка протягується в голочку відмінно, рекомендую!

Нитковтягувач помічник
5. Нитка заправлена.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Комусь – смішно. А я, не зустрічала його раніше. Правда, я і не вишивала років десять… Про існування такого типу нитковтягувача  не знала…   

Користуюсь ним лише рік. Не зламався, не зігнувся… Витривалий! За цей час він заслужив мою любов і повагу.

 

Зберегти

Зберегти

Цікаве по темі:

 

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Визначити розмір сорочки

фото заготовок вишиванок жіночих Заготовки вишиванок чоловічих на http://www.megaoberig.com.ua

Як зняти мірки

Ви зробили свій вибір – хочете готову сорочку під вишиванку.  Залишилось визначити розмір сорочки.

Спершу зніміть три мірки. Всі мірки знімайте без припуску. Так зможете правильно визначити розмір сорочки.

Обхват стегон– виміряйте обхватом по точках сідниць, що найбільше виступають.

Обхват грудей–  виміряйте через точки грудей, що найбільше виступають.

Обхват талії– виміряйте обхватом по талії з легеньким натягом.

Як визначити  розмір сорочки

Визначити  розмір сорочки вам допоможуть таблиці.

В таблиці розміри для жінок, як правило, розраховані на зріст 164-172 см, тому в другій графі записано ріст 168 см для усіх розмірів.
Визначити розмір сорочки на www.megaoberig.com.uа
Таблиця визначення розмірів сорочок для жінок
Таблиця вимірювання розміру сорочки для чоловіків
Таблиця вимірювання розмірів сорочок для чоловіків

Визначити розмір сорочки, як і решти одягу, можна старим “дідівським” способом. Обхват грудей поділіть навпіл. Отримане число – ваш  розмір одягу. Але ми не завжди відповідаємо стандартам, бо ми унікальні. Тому, щоб точніше визначити розмір сорочки – користуйтесь таблицями. Якщо у вас виникнуть додаткові запитання,  пишіть чи телефонуйте! У продажу сьогодні є чоловічі і жіночі сорочки заготовки для вишиванок усіх розмірів.

Схеми і сорочки для вишиванок
Зверніть увагу на рукав

Борщівські мотиви в сучасних вишиванках

   Для себе я придбала сорочку на розмір більшу,оскільки, мого розміру тоді не було.  Чекати не хотіла. Проте,  це не проблема!  Сорочка легко вшивається по боках,  рукав теж можна звузити  і вкоротити…  Що я і зробила…  

Цікаве по темі:

 

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Підбір голки для вишивання

Куди голка, туди й нитка.
—… куди чоловік, туди й жінка. (Укр. прислів’я.)

  Як на мене,  то друга частина прислів’я – неактуальна сьогодні.  Зупинюсь лише на першій…

Хочу вишити сорочку. Без чого не обійдусь – це без голки! Стежку для нитки прокладе саме вона.

Голка для вишиванняГолки вишивальніГолочки вишивальніГолки для вишиванняЗупинюсь детальніше на голці, яку використовую при роботі .

 • Перш за все, моя голка для вишивання має тупий кінчик. Так чином, вона акуратно розсуває волокна канви і не захоплює нитки, вже накладеного раніше хрестика або стібка.
 • По – друге, її вушко є досить великим, щоб я з легкістю могла протягнути три нитки одночасно, а, крім того, велике вушко голки захищає нитку від перетирання в процесі роботи.

 

 • По-третє, моя голка  коротка для зручності. Довжина голки, на мою думку, залежить від особистих вподобань вишивальниці. Мені зручніше вишивати короткою голкою (до 3см), ніж довгою.

 

Якість голки для вишивання

Якісні голки виготовляються з високовуглецевої сталі. Завдяки хромуванню поверхні і нанесенню золотого шару на вушко, вони мають прекрасний зовнішній вигляд і довго служать. Стежте, щоб у вушку голки не було маленьких зазубрин. Це брак і таку голку можна відразу викинути, бо голка з таким дефектом псує нитку, розпушує і рве її.  А вже чи позолочене воно,  чи ні – не так важливо.

Зберігання голок

Будь яка голка зроблена із металу, а метал при взаємодії з вологою (яка є на наших пальцях) окислюється, тому голка може втратити свій блиск і навіть може поскрипувати. Щоб запобігти цьому, можна періодично змінювати голку та зберігати голки в сухому місці.

Вибір розміру голки

Так, для канви Aida11 підходить  голки 22 або 24, відповідно тканинам Aida14-16 рекомендуються голки номерів 22, 24, 26, для тканини Aida18-20 голки  голки 24 або 26, і канві Hardanger22 підходять голки з номером 28. Але не завжди ми знаємо номер канви або номер голки. Мені не раз доводилось підбирати до канви розмір голки, що називається “на око”. Якщо я правильно підберу товщину голки, після виведення її через тканину не буде залишатися й сліду.

Щоб раз і назавжди вирішити для себе питання по голках для вишивання, я придбала набір з голками різних розмірів. І спробувала… Найчастіше в роботі я використовую голки з позолоченим вушком № 24 і 26  не більше 3 см в довжину.

У своєму арсеналі я маю зо два десятки голок, але два роки поспіль користувалась однією. До речі,  нею я вишила рушник і п’ять вишиванок. По-перше, голка, не будучи “фірмовою”, зі своїм завданням справилась чудово. По-друге, чула я, що рідним людям сорочки однією голкою вишивати треба, щоб купки тримались.  І мені це вдалось! 

На шостій сорочці , а це була вишиванка для людини дуже хорошої, але  не з нашої сім’і, у голки відламалось вушко.  Отаке буває…

Позолочене вушко у голках

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Цікаве по темі:


Про те, якими голками користуєтесь, пишіть у коментарях.  Якщо бажаєте поділитись цією інформацією з друзями, то натисніть на кнопки нижче. Щиро дякую.

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти

Зберегти